Sezon 2013, to sezon w którym byliśmy świadkami pięknych opraw zrobionych przez stowarzyszenia kibiców w poszczególnych miastach. Na szacunek (za zrobienie TAKIEJ oprawy) zasługują kibice Falubazu Zielona Góra, gdzie w meczu derbowym z gorzowską Stalą zrobili sektorówkę, która miała swoje przekazanie do kibiców popularnej "Staleczki".
Jeśli już zacząłem temat Stali Gorzów to za to ich oprawa to juuuuż kawał porządnej roboty w wykonaniu stowarzyszenia gorzowskiej Stali. "Semper Fidelis" w meczu z Apatorem Toruń na zawsze pozostanie w pamięci kibiców, którzy widzieli tą mega sektorówkę na żywo.
Stowarzyszenie w Częstochowie nie należy do czołówki kibicowskiej w Polsce, ale jak już zrobią oprawę to "na bogato". Oczywiście nie mam tutaj na celu w jakimkolwiek stopniu obrazić kibiców w "Czewie". Po prostu to jest moje zdanie.Jak wiadomo kibice Włókniarza jak i Apatora nie darzą się jakąś wielką sympatią (w szczególności po pamiętnym półfinale), dlatego ich oprawa "leci" właśnie w stronę kibiców z Torunia.
Kibice Polonii Bydgoszcz po zawirowaniach w klubie postanowili pokazać działaczom swoje miejsce w szeregu i "zrobili" oprawę z palących się opon (?). Nie jestem pewny czy to są na pewno opony, ale na załączonym zdjęciu po lewej stronie na to wskazuje. Swoje niezadowolenie wyrazili również w jednym zdaniu: "Co wy robicie??? Nasza Polonię hańbicie"
A propo kibiców Włókniarza i ich "spięć" z innymi klubami... W nich znajduje się również Unia Leszno, w której kibice tamtejszego klubu zrobili "specjalną" oprawę na ich "powitanie". "Byk jest królem tego miasta, lew do pięt mu nie dorasta" - tym zdaniem jednoznacznie chcieli zaznaczyć, które miasto (z tych dwóch) jest lepsze.
Jeszcze słów kilka o kibicach w Rzeszowie... Tamtejsi kibice postanowili pewnego razu na mecz na nowej trybunie zrobić jak (dla mnie) bardzo fajną i przejrzystą oprawę, na której widnieje zdanie "Błękit na niebie ubarwiony bielem chmur, Rycerze tego herbu są gotowi na bój". Zdjęcie w 100% nie oddaje pracy jaką wykonali kibice, ale równie dobrze może się podobać.
Bardzo efektowną oprawę wykonali kibice beniaminka w sezonie 2013 z Gniezna. Typowo "czarna" oprawa bardzo ładnie prezentowała się na prezentacji. Nie wiem, co wspólnego ma diabeł z Gnieznem (może nie jestem za bardzo poinformowany, ale wybaczcie), ale jakoś ta oprawa spodobała mi się. Oczywiście do efektownej sektorówki jest dołączone zdanie: "Na spółę z rodzicami wychował Nas ten potwór"
Wróćmy jeszcze na chwilę do tych lepszych opraw, do których zalicza się ta z Tarnowa. Typowo patriotyczna oprawa spodobała się nie tylko mi, ale i również wielu kibicom z całej Polski. "Za naszą wolność murem stanęli, w porannym słońcu bagnet się lśnił" - to zdanie jednoznacznie pokazuje oddanie hołdu naszym dzielnym żołnierzom przez tarnowskich kibiców.
Niestety nie mam swojej ulubionej oprawy, bo było ich aż tyle, że no nie da rady jednoznacznie wybrać tej naj najlepszej. Jednak, aby uświadomić kibiców na całym świecie, że Polak też potrafi to muszą zobaczyć nie tylko piłkarskie oprawy w naszych miastach, ale i także oprawy żużlowe, które nie tylko zrównują się przejrzystością, a nawet są lepsze od niektórych piłkarskich klubów w Polsce. Aż chce się napisać, że kibice, którzy są równani z "kibolami" nie są nimi. Oni potrafią zachować się na żużlowych meczach (nie licząc wyzwisk), ale to akurat jest w jakimś stopniu naturalne.
Powyższa notka to tylko i wyłącznie MOJE ZDANIE na temat opraw. Zażalenia proszę sobie zostawić dla siebie :)
A Waszym zdaniem która oprawa jest najlepsza? Zachęcam do dyskusji w komentarzach!





Nie wiem czy widziałeś oprawę kibiców z Krakowa (chodzi mi o tą z Feniksem) Też robi wielkie wrażenie :D
OdpowiedzUsuńNie widziałem niestety ;)
UsuńZielona Góra najlepsza :D
OdpowiedzUsuńtrochę nieogar jesteś jeśli chodzi o sprawy kibicowskie.. jakie palące się opony :O ? akurat ochrona by pozwoliła to wnieść yhyyyyyym! ;/ tosz to najzwyklejsze świece dymne.
OdpowiedzUsuń