Po BOMBOWYCH wyświetleniach przy poście o Piotrku Pawlickim, za co Wam mega dziękuję (!!!), czas na kolejny post. Tym razem chciałbym Wam przedstawić na kogo głosowałem w danej kategorii, którzy zostali nominowani do "najważniejszych osób tegorocznego sezonu".
NAJLEPSZY POLSKI ZAWODNIK:
Tutaj chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie
Bartosz Zmarzlik powinien wygrać w tej kategorii. Niekwestionowany lider Stali Gorzów, rzekłbym, że nawet przywódca. Można to wywnioskować po tym, jak zachowuje się w parkingu podczas meczu. Poza tym najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej (2,477). Dodatkowo był w teamie Marka Cieślaka, który wywalczył Drużynowy Puchar Świata. Aktualnie jest na czwartym miejscu w cyklu Grand Prix (7 "oczek" straty do trzeciego Woffindena).
To pokazuje jak na dłoni, że Zmarzlik jest bezapelacyjnym najlepszym zawodnikiem tego sezonu. Ale czy kibice tak zagłosują? Wydaje mi się, że tak. Bartek ma więcej sprzymierzeńców niż "wrogów".
NAJLEPSZY ZAWODNIK ZAGRANICZNY:
Moim zdaniem na te miano zasłużył
Jason Doyle. Zawodnik jeżdżący w barwach Ekantor.pl Falubazu był liderem swojej drużyny w tym sezonie. Po niemrawym początku, potem wjechał na odpowiednie tory i nie ma na niego mocnych. Aktualny lider klasyfikacji cyklu Grand Prix. Australijczyk w tym roku nie zawodził. W każdym meczu solidnie punktował, co przełożyło się także na wynik zielonogórskiej drużyny w PGE Ekstralidze. Doyle naprawdę mi zaimponował w tym sezonie. Nie sądziłem, że ten żużlowiec może aż tak odpalić! Jak sięgniemy pamięcią kilka lat wstecz, to zapewne nikt trzy lata temu nie wiedział, kto to jest Jason Doyle, a tu proszę! Ciężką pracą pokazał, że z niczego można zrobić "coś". Jak dla mnie to będzie IMŚ 2016.
NAJLEPSZY POLSKI JUNIOR:
Tegoroczna gala PGE Ekstraligi będzie należała do
Bartosza Zmarzlika. Skoro najprawdopodobniej będzie najlepszym, polskim zawodnikiem, to także będzie najlepszym juniorem. Nie widzę tutaj innej możliwości. Czy kiedykolwiek junior był najlepszym zawodnikiem pod względem średniej biegopunktowej w najwyższej klasie rozgrywkowej? Wydaje mi się, że nie. Zmarzlik dokonał niemożliwego! Aż strach powiedzieć, co on będzie wyczyniał za kilka sezonów, jak ma dopiero 21 lat!
NAJLEPSZY TRENER/MENEDŻER:
Tutaj postawiłbym na
Jacka Gajewskiego. To, co zrobił w drugim półfinale PGE Ekstraligi pomiędzy Ekantor.pl Falubazem, a Get Well, powinno przejść do historii polskiego żużla jak dla mnie. Wrodzony taktyk, poza tym bardzo skromny człowiek. Fakt, nie ustrzegł się błędów (np. w drugim finale w Gorzowie, gdzie w pełni nie wykorzystał Grega Hancocka w rezerwach taktycznych), ale patrząc na cały sezon, to właśnie Gajewski był moim zdaniem, tym najlepszym. W tym roku triumfował Chomski, ale moim zdaniem Gajewski swoją niebanalną, taktyczną grą, bije go o głowę.
ODKRYCIE SEZONU:
Tutaj miałem najwięcej wątpliwości, bo patrząc na zawodników, którzy zostali nominowani, to tak naprawdę każdy z nich zasłużył na tą nagrodę. Każdy w tym sezonie dawał z siebie maksa. Nie zawsze wszystko wychodzi, ale patrząc na przekrój całego sezonu, to każdemu z tej piątki należy się nagroda. Jakbym miał stawiać kto wygra, to myślę, że będzie to
Max Fricke. Australijczyk trafił do Rybnika znikąd, a wyrósł na gwiazdę ligi. Swoją bardzo dobrą postawą, pokazał, że PGE Ekstraliga nie jest mu straszna. Nic dziwnego, że po sezonie miał wiele telefonów z propozycjami kontraktu. Jest to przyszłość australijskiego żużla i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Takie są moje typy, a jak się to wszystko potoczy, to zobaczymy w najbliższy poniedziałek na Gali PGE Ekstraligi w Warszawie. Jestem bardzo ciekawy, ile miałem racji w swoich typach. A jakie są Wasze typy? Piszcie w komentarzu, bo też jestem ciekawy jak to Waszym zdaniem wygląda :).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz