sobota, 8 października 2016

Fogo Unia coraz bardziej zainteresowana Lambertem

Mistrzowie Polski z ubiegłego sezonu szukają wzmocnień. Jednym z nich ma być utalentowany Brytyjczyk, ale to nie wszystko.

fot. Zuzanna Kloskowska
Po katastrofalnym sezonie, w ekipie byłego już Mistrza Polski czekają spore zmiany. Pewnym jest, że z klubu odejdzie Nicki Pedersen. W jego miejsce ma wskoczyć Janusz Kołodziej, który w przyszłym tygodniu ma rozpocząć bardziej zaawansowane negocjacje z Fogo Unią, w której niegdyś startował. W klubie ma pozostać Zengota, Kildemand, Pawlicki a także Sajfutdinow oraz linia juniorska z Bartoszem Smektałą na czele.

Coraz głośniej w Lesznie mówi się o Robercie Lambercie. Brytyjczyk jest zainteresowany jazdą w PGE Ekstralidze, a leszczyńscy działacze chcą do niego wyciągnąć rękę. Piotr Baron również widziałby go w składzie. Podkreślmy, że były już menedżer Betard Sparty lubi rozwijać młodzież. Idealnym przykładem jest Vaclav Milik, o którym kilka lat temu nikt nie słyszał, a teraz jest wiodącą postacią w Europie.

fot. Martina Stahl

Robert Lambert to brytyjski diament. Dziewiętnastolatek z powodzeniem radził sobie w tym sezonie lidze angielskiej. Ludzie w Fogo Unii są pewni, że ten talent wypaliłby również w Lesznie. Zawodnik już startował na leszczyńskim w owalu w Memoriale Alfreda Smoczyka, gdzie zajął dziesiątą lokatę. Z moich informacji wynika, że obie strony są już po słowie. W szczególności na transfer Lamberta naciska Piotr Baron.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz